Descripción
PORTATIL HP 250 G9 6S6K6EA NEGRO I5-1235U 8GB SSD 512GB 15.6 FHD W11H
Especificaciones
General
| Brand: | HP |
|---|---|
| Warranty: | 12 |
| Part Number: | 6S6K6EA |
| Categories: | LAPTOPS |
| Reconditioned: | No |
| Reposición – Etiqueta: | No |
| Peso Volumetrico | 2.44 Kg. |
Procesador
| Processor Family: | Intel Core i5 – 13ª Gen |
|---|---|
| Processor Model: | I5-1235U |
| Number of processor cores: | 10 |
| Clock speed: | 3.3 GHz |
| Turbo Frequency (max): | 4.4 GHz |
| Number of processor threads: | 12 |
| Processor cache: | 12 MB |
Memoria RAM
| Internal memory: | 8 GB |
|---|---|
| Memory Layout: | 1 x 8 GB |
| Internal memory type: | DDR4 |
| Clock memory speed: | 2933 MHz |
Capacidad de disco duro
| Total storage capacity: | 512 GB |
|---|---|
| Storage unit: | SSD (PCIe) |
| SSD Capacity: | 512 GB |
| Number of SSDs installed: | 1 |
Pantalla
| Inches: | 15.6 |
|---|---|
| Screen resolution: | 1920 x 1080 Pixeles |
| Type HD: | Full HD |
| Screen Brightness: | 250 cd / m² |
| Touch screen: | No |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
Grafica
| Graphics: | Intel UHD Graphics |
|---|
Cámara
| Front camera: | YES |
|---|---|
| Video Recording Modes: | 720p |
Red
| Bluetooth: | YES |
|---|---|
| Wireless Compliance: | Wi-Fi 6 |
| Ethernet: | Yes |
| Wireless LAN Type: | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Bluetooth version: | 5.0 |
| Wi-Fi: | Yes |
Puertos e Interfaces
| Headphones: | 3.5 mm |
|---|---|
| Cantidad de puertos USB 3.2: | 2 |
| Number of USB Type-C ports: | 1 |
| Number of HDMI ports: | 1 |
| HDMI Version: | 1.4b |
| Ethernet LAN (RJ-45) number of ports: | 1 |
Teclado
| Numeric keypad: | YES |
|---|---|
| Full-size keyboard: | YES |
| Pointing device: | Touchpad |
Batería
| Number of battery cells: | 3 |
|---|---|
| Battery technology: | Ión de litio |
SO/Software
| Operating system installed: | Windows 11 Home |
|---|---|
| Operating system architecture: | 64 bits |
Audio
| Number of built-in speakers: | 2 |
|---|---|
| Estimated power RMS: | 2 W |
| Built-in microphone: | YES |
Peso y Dimensiones
| Width: | 358 mm |
|---|---|
| Height: | 19.9 mm |
| Depth: | 242 mm |
| Weight: | 1.74 kg |









Valoraciones
No hay valoraciones aún.